סגירת מרפסת זכוכית – היתרונות והעלויות שאינן יקרות

תוכן העניינים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
סגירת מרפסת זכוכית

אנשים רבים המתגוררים בבתי קרקע עם גינה, מעוניינים לסגור את המרפסת שלהם עם קירות או דלתות מזכוכית במקום תריס או שימוש באפשרויות אחרות. 

יש לכך הרבה יתרונות ועלויות ההתקנה אינן יקרות בהכרח מאפשרויות סגירה אחרות – אז למה לא בעצם? בכתבה זו אנו KB Studio , נסקור את האפשרויות השונות לסגירת מרפסת, את היתרונות של סגירת מרפסת זכוכית ומה צריך לקחת בחשבון כאשר סוגרים מרפסת זכוכית.

אילו אפשרויות יש לנו לסגירת המרפסת?

סגירת המרפסת משמשת אותנו ליצירת חלל מקורה שנוכל לשבת בו וליהנות בו, מבלי הצורך לצאת לגינה לגמרי או אם מדובר בגינה קטנה גם כך, הרי שהמרפסת משמשת לנו כמקום ישיבה. 

בחודשי החורף הגשם לא יכנס פנימה, בחודש הקיץ ניתן יהיה להתקין וילון ולווסת את התאורה הנכנסת פנימה בהתאם לצרכים שלנו וליהנות מתאורת השמש הטבעית בישיבה נעימה במרפסת, ללא זבובים מציקים וללא חתולים שקופצים בלילה על הכורסאות הנמצאות בפינת הישיבה (אנשים החיים במושב או קיבוץ יכולים להבין על מה אנו מדברים). 

בעוד ישנן אפשרויות שונות לסגירת המרפסת: תריס חשמלי, דלתות הזזה מסוגים שונים כמו זכוכית הזזה למרפסת, סגירה באמצעות וילון סיליקון וגם באמצעות בניית קירות והשארת דלת יציאה לגינה בלבד כמובן. הדרך הטובה ביותר תהיה דווקא אחת כזו שלא הזכרנו ברשימה הזו והיא: סגירת מרפסת זכוכית. כלומר שימוש בוויטרינת זכוכית לסגירת המרפסת.

היתרונות של סגירת מרפסת זכוכית:

  • עלויות התקנה וחומר גלם לא יקרות במיוחד.
  • מעניק מראה מיוחד ויוקרתי לבית.
  • מתאים לעיצוב מרפסות באירופה שם מנצלים היטב את התאורה הטבעית מהשמש כדי לחסוך בהוצאות חשמל ולהאיר את הבית באנרגיות טובות.
  • ניתן לשבת במרפסת ולראות את הילדים משחקים בחצר ללא כל חשש.
  • ניתן ליהנות מהגשם בחורף בלי לחשוש שהקור או הגשם עצמו ישפיעו עלינו.
  • סגירת המרפסת מזכוכית תמנע מחתולים ובעלי חיים אחרים להיכנס למרפסת, לשבת על הכיסאות והכורסאות בפינת הישיבה ולהרוס או להסריח אותם.
  • ניתן לווסת את התאורה כמה שנצטרך.
  • ניתן לחבר ויטרינת זכוכית אל דלת הזזה או דחיפה מזכוכית ובכך גם לאפשר יציאה נוחה ומהירה אל הגינה.
  • ועוד…

שאלות ותשובות בנוגע לסגירת המרפסת:

המרפסת בדרך כלל בעלת קירות מ2 או 3 צלעות שלה. את יתר הצלעות משלימים בעזרת ויטרינת זכוכית. ניתן לסגור את המרפסת באופן מלא או חלקי. ניתן לסגור את המרפסת בשילוב בין ויטרינת זכוכית לדלת או דלתות הזזה מזכוכית שתוכלו גם לצאת לגינה. את העבודה מבצע איש מקצוע מנוסה, לרוב יהיה זה אדם מהחברה ממנה תרכשו את החלונות אולם תוכלו להזמין מישהו מטעמכם במידה ותרצו.

כמובן שתוכלו לזכור מרפסת מזכוכית גם בבניין קומות. זה אפילו מומלץ אם יש לכם בעלי חיים או ילדים בבית כדי למנוע מצב מסוכן. כמו כן ניתן לסגור את המרפסת מחלונות זכוכית על מסילות כך שתוכלו גם לפתוח את המרפסת מתי ואיך שתרצו.

מי אמר שחלונות הזכוכית שלכם חייבים להיות שקופים? תוכלו להתקין עליהן מדבקות הצללה לשיפור ההגנה מפני השמש (וגם כדי שאף אחד מאורחים או בני הבית לא יתקע בזכוכית השקופה), תוכלו להדביק מדבקות ועיטורים שונים ואף להזמין ויטרינה עם עיטורים המוטמעים בחום בזכוכית בהתאם לעיצוב מועדף מראש.

ויטרינת הזכוכית בנויה ממספר לוחות זכוכית המורכבות אחד ליד השנייה עם חיבור ואיטום מיוחד ביניהן ובין הזכוכית למסגרת המחזיקה אותם.

סרטון על סגירת מרפסת זכוכית